Az előrejelzés beteljesült

Az előrejelzés beteljesült

Nincs hozzászólás a(z) Az előrejelzés beteljesült bejegyzéshez
Eddig ketten támadták meg azt az országgyűlési határozatot, amelyben április 14-én a parlament elrendelte a képviselői költségtérítésről kezdeményezett népszavazást. A nevét eltitkolni kérő, de már hosszú ideje önzetlenül segítő politológus tanácsadóm ezzel is telibe talált, hiszen nem csak ezt, hanem az egész várható folyamatot már februárban felvázolta. De azt is mondhatnám, hogy megjósolta, hiszen még a minimum két „anonim” beadványozó megjelenését is sejteni vélte…

Érdeklődtem az Alkotmánybíróságon, illetve az Országos Választási Bizottságnál is, hogy mi a megtámadás indoka, de nem kaptam információt.
Arra sincs törvényi előírás, hogy mennyi időn belül kell döntést hozni az Alkotmánybíróságnak.
Ez a hír gyakorlatilag annyit jelent, hogy az EU-s VÁLASZTÁS NAPJÁN BIZTOSAN NEM LEHET NÉPSZAVAZNI.

S mindeközben elindult a háttérmunka – hogyan is lehetne elvenni a népszavazásra bocsátott kérdés élét. Több hónapja gondolkodhatnának/gondolkodnak a megoldáson – de egyelőre nincs ilyen irányú beterjesztett törvényjavaslat. Pedig milyen egyszerű a megoldás, amiben segít az általam feltett kérdés is: csak akkor kaphatnak költségtérítést, ha ennek valóságát bizonylattal igazolják, ahogyan ezt – rajtuk kívül – minden magyar állampolgár teszi már hosszú évek sora óta!

Egy friss MTI hír:

Önadózóvá válhatnak az országgyűlési képviselők – többek között ebben a törvényjavaslatban gondolkodnak a szocialisták, amellyel a Seres Mária által kezdeményezett, a képviselői költségtérítésről szóló népszavazást váltanák ki.

Jövő héten dönt az MSZP arról, milyen törvényjavaslatot nyújt be a képviselői költségtérítésről szóló népszavazás kiváltására – tudta meg az MTI szocialista forrásból pénteken. A Seres Mária által kezdeményezett referendumon az alábbi kérdésre várnak választ: „Egyetért-e Ön azzal, hogy az országgyűlési képviselőknek csak a bizonylattal alátámasztott elszámolható kiadásai után járhat költségtérítés?”

A szocialisták két verzióban gondolkoznak: az egyik szerint olyan javaslatot készítenének, amelyben a kétharmados jogállási, illetve a tiszteletdíjról és a költségtérítésről szóló törvényeket módosítanák. A másik elképzelés szerint – amelyre a Fidesz elutasítása esetén lenne szükség – a feles adótörvényeket módosítanák úgy, hogy a megoldás „lefedje” a népszavazási kérdést. Az MTI információi szerint az utóbbiban a személyi jövedelemadóról szóló törvényt változtatnák meg oly módon, hogy a képviselők önadózóvá váljanak.

A tervek szerint a képviselőknek egy évig kellene gyűjteniük azokat a számlákat, amelyekkel a költségeiket tudják igazolni – ennek mértéke limitált lenne a mai szabályoknak megfelelően. Az így elszámolható összeget le kellene vonni a bevételekből, amelybe beleszámítanának az alapdíj mellett a pótlékok is. A fennmaradó összeg képezné az adóalapot, amely a mai 36 százalékos Szja-kulccsal adózna. Az MTI úgy értesült, ez a megoldás az MSZP-ben is több problémát felvetett: egy vidéki képviselő ugyanis 100 ezer forintnál is nagyobb összeget veszítene. A javaslat nem fedné le a népszavazási kérdést.
A parlament házszabálytól való eltéréssel akár egy napon belül dönthetne a jogszabály-módosításról. A Fidesz továbbra is fenntartja azt a javaslatát, hogy a kormánytagok és a képviselők tiszteletdíját is a 2002-es szintre állítsák vissza.

About the author:

Leave a comment

6 + 4 =

Back to Top